Demonolatrija – 72 demonai [II dalis]

Buer

Autorius Nežinomas – Buer Sigilas
Autorius Nežinomas – Buer Sigilas

Taro Korta: Taurių dvejetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Prezidentas
Legionai: 50
Zodiakas: Vėžys
Dienos: Birželio 21 – Liepos 1
Spalva: Oranžinė
Dangaus kūnai: Merkurijus
Magiški žodžiai: Erato on ca Buer anon

Buer kontroliuoja saviinicijaciją, herbalizmą, išsilaivinimą nuo blogų įpročių, visų ligų gydymą pasitelkiant raganavimą, gamtos magiją ir savęs transformavimą per mintis. Gali raganai padėti nuspręsti, ar tam tikroje situacijoje verta imtis magijos, ar galima apsieiti ir be jos.

Buer berniuką gali paversti vyru arba vyrą berniuku. Jis daugiau nei pajėgus sustabdyti vėžio plitimą. Gali sustiprintį antrąjį matymą ir astralinį gydymą. Norintys išmokti psichinio vampyrizmo, taip pat turėtų kreiptis į Buer.

Kviečiant Buer, šis demonas gali pasirodyti įvairiai: kaip žmogus, su juoda it naktis oda ir tokios pačios spalvos plaukais, baltomis be vyzdžių akimis, arba kaip kraugerys vampyras, juodomis akimis su veido kauke, saugančia kitus nuo jo įkandimo, visiškai plikas ir balta lyg sniegas oda. O gal dar kitu pavidalu, tačiau kiekvienas teks išsiaiškinti pats…

Louis Breton iliustracija iš knygos The Dictionnaire Infernal - Buer interpretacija
Louis Breton iliustracija iš knygos The Dictionnaire Infernal – Buer interpretacija

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Ieškokite Buer, kai norite tranformuoti save per mintis, įskaitant priklausomybių ir blogio elgesio pašalinimą. Prašykite Buer išminties apie ta,i ar galima tam tikroje situacijoje naudoti magiją, ar ne. Jis gali padėti pasverti moralines problemas, ir atskirti, kas yra moralu, o kas natūralu.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Dešimta dvasia yra Buer, didis prezidentas. Jis pasirodo Šaulyje, kai Saulė yra šiame ženkle. Jis moko filosofijos, gamtos ir moralės. Be to, moko logikos meno ir visų augalų, bei žolelių ypatybių. Jis išgydo visus žmogaus negalavimus ir skiria gerus palydovus (familliars). Jis valdo 50 legionų dvasių, o jo paklusnumo simbolį privalu dėvėti šaukiantis demoną”

Gusion

Autorius Nežinomas – Gusion Sigilas
Autorius Nežinomas – Gusion Sigilas

Taro korta: Diskų septynetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Kunigaikštis
Legionai: 40
Zodiakas: Jautis
Dienos: Gegužės 10-14
Spalva: Geltona
Dangaus kūnai: Venera; Saturnas
Magiški žodžiai: Secora Vesa Anet Gusion

Gusion gali atsakyti į klausimus ir pasakyti magui, kodėl jis iš viso tų klausimų paklausė. Jis gali padėti introspekcijoje – parodyti, kas iš tikrųjų esate, ir padėti pašalinti kognityvinius blokus, kurie trukdo progresui. Gusion gali išmokyti astralinės projektijos į kitas plotmes – ten, kur magas nėra buvęs, ir suteikti jam gebėjimą pasisavinti galias iš tų, kurie ima iš kitų. Šis demonas padeda atrakinti galios paslaptis.

Jei Gusion būtų žmogus, tai jis būtų viešųjų ryšių meistras. Jis net ir labiausiai nekenčiamus žmones gali paversti mylimiausiais, skirti aukšto lygio pagyrimus, apdovanojimus ir pareigas tiems, kurie yra pasišventę jam. Gusion mėgsta kalbėti tiesiai šviesiai ir nekenčia, kai yra gaišiamas laikas kalbant apie tai, kas nesusiję su jo darbu. Kaip ir dauguma demonų jis geba matyti praeitį ir ateitį, bet vargintusi daryti tai tik tada, kai bus užduodami aiškūs klausimai arba konkrečiai su tuo susijusios užduotys.

Sakoma, kad dažniausiai Gusion pasirodo kaip humanoidinė būtybė su bezdžionės ar šuns galva. Visuomet dėvi ilgą apsiaustą, elgiasi taikiai ir ramiai.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Jeigu norite sužinoti savo klaidas ar užsimti savęs nagrinėjimu, Gusion yra tas demonas, kurio jums reikia. Jis laiko veidrodį prieš jūsų veidą ir padeda pamatyti, kas esate iš tikrųjų. ”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Vienuoliktoji dvasia yra didis ir stiprus kunigaikštis vardu Gusion. Jis pasirodo kaip Ksenofilas. Jis papasakos apie visus dalykus, praeities, dabarties ir ateities, parodys tavo klausimų prasmę ir tikslą. Sukurs ir atkurs draugystes, suteiks tau garbės ir orumo. Jis valdo 40 legionų dvasių.”

Sitri

Autorius Nežinomas – Sitri Sigilas
Autorius Nežinomas – Sitri Sigilas

Taro korta: Taurių ketvertas
Elementas: Žemė; Ugnis
Titulas: Princas
Legionai: 60
Zodiakas: Šaulys
Dienos: Gruodžio 12-16
Spalva: Mėlyna;Geltona
Dangaus kūnai: Jupiteris
Magiški žodžiai: Lirach Alora vefa Sitri

Sitri lytis gali varijuoti priklausomai nuo kviečiančiojo: vieniems pasirodys kaip moteriškos, kitiems kaip vyriškos lyties būtybė. Sitri geba suteikti drąsos ir jėgos įsitikinimams, kurie sunkiu metu leis išvengti abejonių. Tam tikrais atvejais gali pakeisti kviečiančiojo asmenybę. Kviečiančiajam gali suteikti gamtos magijos žinių ir paaiškinti, kaip veikia elementalai. Sitri valdo geismus, gali padėti, norint pritraukti žmones, sukelti aistrą. Nebūtų keista, jei kviečiantysis pradėtų linkti į nudizmą. Sitri taip pat valdo sekso magiją, gali sukurti sukubines/inkubines minties formas. Dažnai kviečiamas, kai norima atrasti kūrybinę aistrą.

Viena ragana kvietusi Sitri jį apibūdino kaip tiesiog žalią dūmą, o kitą dieną matė kaip aukštą, tamsią figūrą. Jo kompanijoje ragana jautė meilę ir saugumą. Pasakojo, jog demono pasirodymą signalizuoja varnos pasirodymas, dažniausiai tiesiog už lango. Kita ragana, kurios globėjas yra Sitri ir su kuriuo bendrauja nuo 12 metų, pasakojo, kad Sitri kalba labai poetiškai, kas atitiktų masoniškuosius užrašus, kur stebimasi, koks mokytas pasirodė Sitri, skaitydamas savo sukurtą tekstą lotynų kalba.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Kvieskite Sitri gundymo ritualams. Sekso magijos metu Sitri gali dar labiau pakelti sukauptą energijos lygį. Ją galima kviesti, kai norima kūrybiam projektui suteikti daugiau aistros. Aš ją mačiau kaip moterį ir kaip ugnį.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Dvyliktoji dvasia yra Sitri. Jis yra didysis princas ir pirmiausiai pasirodo su leopardo galva ir grifo sparnais, bet po egzorcisto įsakymo pavirsta labai gražiu žmogumi. Jis uždega vyrų meilę moterims ir moterų meilę vyrams. Jei norima, priverčia juos pasirodyti nuogus. Jis valdo 60 legionų dvasių.”

Beleth

Autorius Nežinomas – Beleth Sigilas
Autorius Nežinomas – Beleth Sigilas

Taro korta: Kalavijų aštuonetas
Elementas: Žemė; Oras
Titulas: Karalius
Legionai: 85
Zodiakas: Liūtas
Dienos: Liepos 22 – Rugpjūčio 1
Spalva: Geltona; Raudona
Dangaus kūnai: Saulė
Magiški žodžiai: Lirach Tasa Vefa Wehlic Beleth

Beleth yra audrų demonė ir kaip daugelis demonų gali keisti savo lytį. Jos moteriškas aspektas labiau draugiškas ir kartais net drovus, o vyriškasis – šaltas kaip ledas. Beleth gali transformuoti magą į bet ką, kuo jis nori tapti – tiek alchemiškai, tiek fiziškai. Ji gali suteikti gebėjimą matyti ateitį, o taip pat išmokyti kontroliuoti astralinį kūną. Beleth taip pat specilizuojasi meilėje. Ji gali priversti įsimylėti bet kurį žmogų bei sutaikyti įsimylėjėlius. Meilė, kurią ji sukelia, dažnai yra visa apimanti ir nežabota, tačiau ją galima kviesti ir norint ilgalaikės į santykius orientuotos meilės. Beleth labai puikiai sutaria su juodaisiais magais, o baltieji jai nepatinka dėl noro ją valdyti ir jiems paklusti.

Beleth apibūdinama kaip jojanti ant blyškaus žirgo. Prieš jai pasirodant skamba orkestras. Ji gali pasirodyti kaip nuostabi moteris su puošnia suknia, kuri dažniausiai beveik juoda, su mėlynos ir raudonos spalvos detalėmis. Vyriškasis Beleth gali pasirodyti vilkintis juodą odinį švarką, bei juodus džinsus, būti trumpaplaukis, blyškios odos ir visiškai raudonomis akimis.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Nors Beleth ir galima kviesti kaip aistros demoną, jo gebėjimai geriau atskleidžiami ieškant sielos draugo ar ilgalaikių stabilių santykių. Jis taip pat gali patarti emocingose situacijose, susijusiose su mylimaisiais, įnešdamas daugiau racionalumo. Taip pat Beleth galima kviesti po mylimojo mirties, kad suteiktų stabilumo ir komforto.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Tryliktoji dvasia yra Beleth. Jis didis ir baisu karalius. Jis joja ant blyškaus žirgo, o jam groja trimitai ir kiti muzikiniai instrumentai[…]. Jį sutikti reiktų mandagiai, nes jis didysis  karalius ir būtina pagerbti taip, kaip daro jam patarnaujantys karaliai ir princai[…]. Šis didysis karalius Beleth gali sukelti bet kokią egzistuojančią meilę` tiek vyrams, tiek moterims iki kol egzorcisto norai išsipildys. Jis vadovauja 85 legionams dvasių.”

Leraje (Leraikha)

Autorius Nežinomas – Leraje Sigilas
Autorius Nežinomas – Leraje Sigilas

Taro korta: Lazdų šešetas
Elementas: Oras; Ugnis
Titulas: Markizas
Legionai: 30
Zodiakas: Liūtas
Dienos: Rugpjūčio 2-11
Spalva: Raudona; Violetinė
Dangaus kūnai: Mėnulis
Magiški žodžiai: Caymen Vefa Leraje

Leraje padeda surasti dingusius žmones ir prarastus daiktus. Ji yra puikus demonas dirbantiems su taro kortomis, kadangi gali atsakyti į visus kilusius klausimus. Gali padėti magui pakeisti požiūrį į gyvenimą, taip pat išmokyti atralinės projekcijos meno ir išsiugdyti įprotį automatiškai sukurti astralinį antrininką tik užmigus. Leraje gali modifikuoti mago astralinį antrininką ir suteikti jam didelius drakoniškus sparnus su į priekį nukreiptais smaigais, kurie skirti astralinėms kovoms. Kaip ir visos astralinio antrininko modifikacijos, sparnai gali būti sutraukiami ar aktyvuojami panorėjus. Leraje taip pat gali sutaikyti žmones bei padėti magui išmokti bendrauti su sudėtingais individais. Ji gali paveikti mago asmenybę, kad jis būtų mažiau patiklus. Leraje gali išmokyti, kaip elgtis įvairių nelaimių metu(pvz stichinių), kaip reaguoti, ir vesti magą, tokioms nelaimėms atsitikus.

Vienam magui Leraje pasirodė kaip mėlynaodė moteris su mėlynos spalvos dredais, surištais į uodegą nugaros pusėje. Ji dėvėjo mėlynos spalvos palaidinę ir tokios pat spalvos kelius siekiantį odinį sijoną. Tradicinėje literatūroje Leraje aprašomas kaip lankininkas su žaliais drabužiais, panašus į Robiną Hudą.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Neskaitant bendrų prakeikimų, Leraje galima kviesti, kai norima išspręsti kilusį konfliktą arba kai ieškoma patarimo bendraujant su sudėtingais žmonėmis.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Keturioliktoji dvasia yra Leraje. Jis yra markizas ir panašus į žaliai aspirengusį lankininką, su savimi besinešiojantį lanką ir strėles. Jis sukelia mūšius ir strėlių padarytas žaizdas priverčia pūti. Tai priklauso šauliui. Leraje valdo 30 legionų dvasių[…].”

Eligos

Autorius Nežinomas – Eligos Sigilas
Autorius Nežinomas – Eligos Sigilas

Taro korta: Lazdų septynetas
Elementas: Vanduo
Titulas: Didysis kunigaikštis
Legionai:60
Zodiakas: Liūtas
Dienos: Rugpjūčio 12-22
Spalva: Žalia
Dangaus kūnai: Venera
Magiški žodžiai: Jedan on ca Eligos inan

Eligos gabus būrimuose ir burtuose, skirtuose savo gyvenimo strategavimui. Jo sritis – kovos ir karyba, todėl gali duoti atsakymus, susijusius su kovos menais, tai pat pasakyti, koks bus kovos rezultatas bei nupasakoti priešo mintis, planus bei mąstyseną. Eligos geba įtikinti dvasias atnešti finansinę sėkmę, papasakoti, kokia juodoji magija ar dvasinė įtaka veikia prieš jus ir patarti, kaip elgtis tokiu atveju. Eligos gali patarti, kada verta naudoti magiją, o kada ne.

Eligos pasirodo kaip žavus karys and sparnuoto žirgo, besinešantis ietį, skeptrą, vėliavą ir/arba gyvatę. Jo grėsminga manifestacija, kurią iškvietė Asha’Shedim, iš esmės atitinka aprašytą orginale, išskyrus tai, jog Eligos pasirodo kaip tamsos riteris, lydimas mirties dvoko.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Šis demonas taip pat puikus ieškant ginčų sprendimo. Eligos gali puikiai patarti, kada vertėtų naudoti magiją, o kada ne, be to gali pasakyti, kai kas nors jums kenkia magijos pagalba.“

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Penkioliktoji dvasia yra Eligos, didysis kunigaikštis, kuris nešasi ietį, vėliavą ir gyvatę. Jis atranda paslėptus dalykus ir žino dalykus, kurie dar bus; ir karybą, ir kaip kariai (galimai) susitiks. Jis sukelia meilę lordams ir didžioms personoms. Jis valdo 60 legionų dvasių.“

Zepar

Autorius Nežinomas – Zepar Sigilas
Autorius Nežinomas – Zepar Sigilas

Taro korta: Diskų aštuonetas
Elementas: Žemė; Oras
Titulas: Didysis kunigaikštis
Legionai: 26
Zodiakas: Mergelė
Dienos: Rugpjūčio 22 – Rugsėjo 1
Spalva: Žalia; Geltona
Dangaus kūnai: Venera
Magiški žodžiai: Lyan Ramec catya Zepar

Zepar susijęs su žemės elementu ir Venera. Jis gali sukelti pagundas, seksualinius nukrypimus, meilę ir prisirišimą. Jo galioje tiek vienos nakties nuotykių pritraukimas, tiek vaisingi santykiai, taip pat geba sugrąžinti mylimuosius. Zepar gali padaryti moterį vaisingą arba atimti vaisingumą. Susijęs ir su proto vaisingumu – kūrybiškumu.

Zepar yra vienas juodųjų alchemijos dievų, ypač, kas susiję su protiniais aspektais, ego „ištirpdymu“, baimių bei nepalankių minčių pašalinimu.

Legendos kalba, kad Zepar skatina žmonėse nežmoniškas pagundas bei beprotybę. Iš tiesų, jei pasakytumėte psichiatrui, kad bendraujate su demonais, jus galimai palaikytų bepročiais. Zepar gali magą padaryti mažiau „normaliu“, kas trukdo daugeliui pasiekti sėkmę. Jis dar geba valdyti fizines tranformacijas bei atavizmą.

Sakoma, kad dažniausiai pasirodo kaip karys su šarvais ir raudonu apsiaustu.

 Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Zepar kviečiamas kaip vaisingumo demonas arba norint susirasti sutuoktinį.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Šešioliktoji dvasia Zepar. Jis yra Didysis kunigaikštis ir pasirodo raudonais drabužiai ir šarvais, kaip karys. Jis gali priversti moteris pamilti vyrus ir sujungti juos meilėje. Jis taip pat gali padaryti juos nevaisingais. Zepar valdo 26 legionus žemesniųjų dvasių.”

Botis

Autorius Nežinomas – Botis Sigilas
Autorius Nežinomas – Botis Sigilas

Taro korta: Taurių dvejetas
Elementas: Vanduo
Titulas: Prezidentas (Grafas)
Legionai: 60
Zodiakas: Mergelė
Dienos: Rugsėjo 2 – Rugsėjo 11
Spalva: Oranžinė
Dangaus kūnai: Merkurijus
Magiški žodžiai: Jedan hoesta noc ra Botis

Botis padeda, kuomet reikia priimti svarbius sprendimus, susijusius su santykiais. Silpnos širdies žmonėms gali suteikti daugiau drąsos. Jis dažnai prieš pasirodydamas testuoja magą, nes jam nepatinka mėgėjai praktikantai. Įveikusiems testus, Botis yra labai draugiškas ir dažnai saugo magą ne fiziškai, bet socialiai ir emociškai. Kaip ir dauguma kitų demonų, Botis gali papasakoti apie praeitį, dabartį ir ateitį.

Botis turi tris pagrindines formas, kuriomis gali pasirodyti: grėsmingai atrodanti angis kaip testas magui, ar nepabėgs. Antroji forma kaip kiekvienas įsivaizduoja stereotipinį demoną: gali būti su kanopomis, ragais, dideliais dantimis, o rankose nešiojįs didžiulį kalaviją. Tokioje formoje jis ir dažniausiai išlieka. Tik dažnai kviečiant ir susibendravus su Botis, jis gali pasirodyti trečioje formoje kaip pagyvenęs žmogus su apsiaustu ir didžiuliais angeliškais sparnais.

 Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

“Dauguma vandens demonų gali būti iškviečiami, kai reikia pagalbos su emocijomis bei santykiais. Ieškokite Botis naujų draugų pritraukimui bei būrimams, susijusiems su draugais.”

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

“Septyniolikta dvasia yra Botis – didis prezidentas ir grafas. Jis pirmiausia pasirodo kaip bjaurios angies pavidalu, o magui paliepus, įgauna žmogišką formą su dideliais dantimis, dviem ragais, rankoje nešantis žvilgų ir aštrų kalaviją. Jis papasakoja apie visus dalykus, buvusius ir būsimus, ir sutaiko draugus ir priešus. Jis valdo 60 legionų dvasių.”

Bathin

Autorius Nežinomas – Bathin Sigilas
Autorius Nežinomas – Bathin Sigilas

Taro korta: Diskų dešimt
Elementas: Vanduo
Titulas: Kunigaikštis
Legionai: 6030
Zodiakas: Mergelė
Dienos: Rugsėjo 12 – Rugsėjo 22
Spalva: Žalia
Dangaus kūnai: Venera
Magiški žodžiai: Dyen Pretore on ca Bathin

Bathin yra pragariškas šuo, pakylėtųjų meistrų mokytojas, nakties mergelė, mirties prižiūrėtojas, Bohu reagentas ir goetijos kunigaikštis. Nors dažniausiai Bathin aprašomas kaip vyras, gali pasirodyti ir kaip moteris. Žinoma, tai nepaneigia Bathin vyriškojo aspekto egzistavimo, tiesiog dauguma demonų tokie yra, turi vyrišką ir moterišką asmenybes.

Daugybę formų turintis Bathin skleidžia savo tamsą visatoje ir gali prikelti numirusius. Bathin valdo mirusius Bohu burtininkus ir moko juos tikrosios apoteozės kelio.

Bathin alchemija apima kundalinią jėgą ir gyvatės atavizmą. Kiti jai būdingi atavizmai yra drakonas bei lokys. Magijoje ji gali pagerinti mago psichinį suvokimą, sustiprinti destruktyvias jėgas (geriau sekasi naikinimo magija) bei pakelti mago būseną iki fizinio nemirtingumo.

Bathin gali pasirodyti kaip labai aukštas ir stiprus vyras su gyvatės uodega, jojantis ant balkšvo žirgo. Sakoma, kad balkšva spalva simbolizuoja mirtį. Nors jis gali atrodyti baisiai, Bathin tiki, kad kviečiantysis bus bebaimis ir turės drąsos.

 Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Kvieskite Bathin prieš kelionę, kad viskas įvyktų be problemų. Taip pat su savimi turėkite jo sigilą. Galima kviesti Bathin, norint pritraukti kelionių galimybes. Dažnai „virtuvinė“ yra labiau veiksminga nei ceremonijinė.“

Originalus tekstas iš Ar Goetia:

„Aštuonioliktoji dvasia yra Bathin. Jis yra galingas ir stiprus kunigaikštis, kuris pasirodo kaip stirpus vyras su gyvatės uodega, sėdintis ant balkšvo žirgo. Jis žino žolelių ir brangakmenių savybes bei gali greitai perkelti magą iš vienos šalies į kitą. Jis valdo 30 legionų dvasių.

Author: Admin

1 thought on “Demonolatrija – 72 demonai [II dalis]

  1. Aaaaaaaaaa, pagaliau! Ačiū tau, laukiau, super! Lauksiu tesinio ir + demonų neGoetiškų, tokių irgi juk yra 😉 Būtų neblogas straipsnis apie tai, kad nesvarbu kokiam egregorui priklauso žmogus ar tamsiam ar šviesiam, ar demonologiškam, ar angeliškam – visa yra tas pats. Kaip kad su skalpeliu – galima išgelbėti žmogų, o galima ir….. na, ir taip aišku 🙂 įkrėsti žmonėms protelio…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.