Nustok verkšlenti [II dalis]

Ryžtas

01 - Photo by Мария Волк on Unsplash
01 – Photo by Мария Волк on Unsplash

Ir kai tik nuspręsi suimti savo gyvenimą į rankas ir kažką nuveikti dėl savęs (pabrėžiu, tikrai dėl savęs), pirmiausia “gausi per galvą” nuo savo artimųjų, draugų, šeimos narių ir daugumos tų, kuriuos tu myli, arba kurių nuomonė tau rūpi. Jie pirmiau įlips į šūdą ir tada tiesiog tave “sutryps”, bei parodys, kur tavo vieta. Šiems žmonėms nepatinka išsišokėliai ir pasipūtėliai, kurie nori gyventi geriau už juos pačius. Jie nekenčia tų, kurie turi didesnių tikslų.

Štai čia tu ir būsi sužlugdytas. Iš jau mano minėtų 10 procentų žmonių čia žlunga dar 90 procentų, o gal net visi 95… Tada tavo gyvenimas bus baisesnis ir liūdnesnis negu buvo iki tol. Tu vėl keiksi seminarus, kurie “sugriovė” tavo gyvenimą, ir žmones, kurie žadėjo, kad nuversi kalnus.

Todėl labai svarbu, prieš imantis drąstiškų veiksmų, iš anksto nuspėti, kas tavęs lauks – daugybė purvinų ir dvokiančių batų, laukiančių, kada galės tave “sutrypti”. Turi suprasti, kad bus tik dvi galimybės – arba eiti pirmyn, arba eiti atgal. Ir antrą kartą rinktis tu nebegalėsi, nes kelionė pirmyn truks visą tavo gyvenimą, o kelionei atgal bilieto nėra.

Pradėk dirbti su savimi

02 - Photo by Yeshi Kangrang on Unsplash
02 – Photo by Yeshi Kangrang on Unsplash

Taigi, paimk tą sumautą knygą, kurioje rašoma apie kvailas istorijas, kaip susmirdęs narkomanas ar alkoholikas pradeda pardavinėti obuolius turguje ir tampa milijonieriumi, didžiu žmogumi, kuris savo gyvenime pasiekia viską, ko tik užsigeidžia (niekas nesupranta, kaip tai įmanoma). Pagrindinis veiksnys yra tas geras jausmas, arba, kaip pasakytų, “kaifas”, kai įvykdai sau skirtą misiją. Tu tiesiog “pakyli į dangų”, kai padarai tai, kas prieš tai atrodė neįmanoma. Tiesiog panaikini šį žodį iš savo sistemos. Kadangi žmonių apetitas didelis, tikslai irgi tampa didesni, susiduri su daugiau iššūkių, bet juos visus be pastangų “sutraiškai”.

Esmė tame, kad įprastai jokių knygų žmonėms nereikia, tiesiog pats individas nemoka išsikelti savo gyvenimo tikslų, iki galo nesupranta, dėl ko jis turi keistis, ilgoje kelionės eigoje mato tik sumautai menką rezultatą, kuris reikalauja didelių pastangų.

Žmogus yra naivus

03 - Photo by Ben White on Unsplash
03 – Photo by Ben White on Unsplash

Kiekvienas kartais turime atnaujinti telefono operacinę sistemą, gal būt ir Windows’ų. Bet kodėl nė vienas nenaujiname savo pačio sistemos? Papildykime savo žinių bagažą. Žinių, kurios padės mums suvokti, kaip veikia tam tikri gyvenimo dėsniai, kaip siekti tikslų, o dar svarbiau – kaip nepasiduoti ir nekreipti dėmesio į aplinką, kuri smugdo žemyn.

Mes vis šaipomės iš tų protingų žodžių su perkeltinėm prasmėm ir gražiais paveiksliukais Facebook motyvacijos grupėse. Gal laikas pasižiūrėti į save, savo nuopelnus, kad turėtume teisę iš to šaipytis? Ar šiuo metu atostogaujate su mylima žmona ir vaikais egzotinėje šalyje ir sakote “Nesuprantu, kaip tie kvailiai nesupranta šių paprastų žodžių, kurie pakeistų jų gyvenimą”? Ar šiuo metu tupite prie kompiuterio ir likus 5 minutėms iki nekenčiamo darbo pradžios skubate parašyti komentarą “Tai parodykit savo milijonus, tik skambiom frazėm mėtytis mokat, išgamos”?

Tai kur tie tavo milijonai? Gal pasidalinsi?

04 - Photo by Giorgio Trovato on Unsplash
04 – Photo by Giorgio Trovato on Unsplash

“Pašol *atspėk žodį*” – būtų frazė, kurią aš ištarčiau tau. Dauguma mūsų net elgetoms gatvėje neduodame pinigų, kurie prašo išmaldos. Iškart nusistatome, jog tie pinigai bus išleisti alkoholiui. Tą patį galima pasakyti ir apie aukštesnę žmonių klasę – mus. Lygiai taip pat į mus reaguoja ir tie, kurie yra kažką pasiekę gyvenime: gi šie žmonės tikrai galėtų duoti mums pinigų, jų turi labai daug, tiesa? Bet mes juos iššvaistysime, nusipirksime ko nors nereikalingo, arba sukišime į kažkokią kvailą investiciją, apie kurią nieko neišmanome.

Tokiu atveju mes elgetai neduodame pinigų, mes jį nusivedame į parduotuvę ir nuperkame jam maisto. Analogiškai patys vietoj pinigų galime gauti vertingų patarimų, kurias knygas perskaityti pradžioje. Tik šioje situacijoje elgeta padėkoja, o mes pridedame pirštą prie smilkinio ir jį pasukiojame: “Debilas, prašiau, kad duotų pinigų, kad galėčiau prasimušti, o jis man kažkokią knygą duoda skaityt apie alkoholiką ir narkomaną, kurie pardavinėjo obuolius ir tapo turtingais”.

Va tiek daug šūdo mūsų operacinėje sistemoje. Tad arba susiimk ir ieškok galimybių, arba “pašol tu *atspėk žodį*”.

*Šiuo straipsniu nenoriu nieko įžeisti, įskaudinti ar kitaip pakenkti. Taip pat šiuo straipsniu nenoriu pasakyti, jog žmonėms būtinai reikia ieškoti visur bet kokių galimybių gyvenime ar apskritai ką nors veikti. Jis nėra sukurtas tam, kad kažką motyvuotų ar demotyvuotų. Tiesiog, kiekvienas naudokime savo galvą ir kritinį mąstymą.

Author: Admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.