Demonolatrija – 72 demonai [IV dalis]

Beritas (Berith)

Autorius nežinomas - Beritas sigilas
Autorius nežinomas – Beritas sigilas

Taro Korta: Diskų dvejetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Kunigaikštis
Legionai: 26
Dienos: Gruodžio 22 – 30
Spalva: Žalia
Dangaus kūnai: Venera
Magiški žodžiai: Hoath redar ganabal Berith

Seniau Beritas buvo gana svarbus alchemikų rate dėl gebėjimo visus metalus paversti auksu. Tačiau, iš tikrųjų, metalų pavertimas auksu perkeltine prasme yra dvasinė transformacija. Užduodant teisingus klausimus ir esant pasiryžimui, Beritas padeda magui transformuoti save.

Kaip ir dauguma kitų demonų, Beritas gali papasakoti apie praeitį, dabartį ir ateitį. Jis specializuojasi iliuzijose, karyboje, nekromantijoje, būrimuose ir transformacijose. Gali magui suteikti išraiškingą balsą.

Gana griežtas demonas, kuriam nepatinka tinginiai bei žmonės, norintys viską gauti „ padėtą ant lėkštutės“. Labai nemėgstantis tų, kurie laiko save galingais ir jaučiasi aukštesni nei kiti. Tokiems žmonėms gali nedvejodamas meluoti. Tikriausiai dėl šių priežasčių apie Beritą magai dažnai atsiliepia blogai, arba bent jau tokius atsiliepimus galima sutikti tiek tradiciniuose, tiek moderniuose grimuaruose.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Beritui patinka, kai magas pats atranda teisingą atsakymą, todėl dažnai mėgsta duoti klaidingus atsakymus. Toks yra jo pasirinktas mokymo būdas. Alchemijos demonas. Gali išmokyti magą padėti sau pačiam.“

Hekate - Beritas
Hekate – Beritas

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Dvidešimt aštuntoji dvasia, kurią Saliamonas sugavo, yra Beritas. Jis yra galingas, didis ir siaubingas kunigaikštis. Beritas turi du kitus vardus, kuriuos jam davė vėlesnių laikų vyrai: Bealis ir Bofris arba Bolfris. Jis pasirodo kaip karys, vilkintis raudonus rūbus, jojantis ant raudono žirgo ir su aukso karūna ant galvos. Jis duoda teisingus atsakymus apie praeitį, dabartį ir ateitį. Jis visus metalus gali paversti auksu. Kalba labai aiškiu ir subtiliu balsu. Jis valdo 26 legionus dvasių.“

Astarotė (Astaroth)

Autorius nežinomas - Astarote sigilas
Autorius nežinomas – Astarote sigilas

Taro Korta: Taurių vienetas
Elementas: Žemė
Titulas: Kunigaikštis
Legionai: 40
Dienos: Gruodžio 31 – Sausio 9
Spalva: Žalia
Dangaus kūnai: Venera
Magiški žodžiai: Tasa Alora Foren Astaroth

Tam tikrose atskirose grupėse Astarotė laikoma būtybe, kuri skirtingose kultūrose vadinama Ištara, Aisis, Astarte, Atara, Ašera ir Inana, aspektu. Kai kurie demonologai Astarotę išskiria kaip vyriškosios lyties būtybę ir teigia, kad moteriškasis atitikmuo yra visiškai kita būtybė. Tačiau Astarotė gali pasirodyti abiem aspektais, priklausomai nuo kviečiančiojo ir nuo situacijos.

Astarotė yra visažinė, galinti atskleisti paslaptis ir atsakyti į klausimus susijusius su praeitimi, dabartimi, bei ateitimi. Ji specializuojasi daugybėje įvairių sričių, keletas pavyzdžių būtų: kraujo magija, vampyrizmas, būrimas, nekromantija, sadistiniai malonumai.

Astarotė gali suteikti magui galingų žmonių malonę ir pritarimą, išmokyti magą sustiprinti minties formas, kurios atsakingos už gydymą bei piniginius turtus.

Ji tradiciškai pasirodo jojanti ant drakono ir besinešanti gyvatę, dažniausiai apibūdinama kaip baisios išvaizdos, nors yra ir tokių, kaip A. E. Vaito knygoje „The Book of Ceremonial Magic“ vaizduojamas gražus vyras.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Būrimų demonė. Geriausias metas ją kviesti, kai buriama naudojantis juoduoju veidrodžiu ar krištolo rutuliu. Ji taip pat ir draugystės bei meilės demonė ir gali padėti surasti šiuos dalykus.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Dvidešimt devintoji dvasia yra Astarotas. Jis yra galingas ir stiprus kunigaikštis ir pasirodo įskaudinto angelo pavidale, jojantis ant pragaro žvėries kaip drakonas, dešinėje rankoje besinešantis gyvatę. Negalima leisti jam prisiartinti, kad nepadarytų žalos savo kvėpavimu. Jis duoda teisingus atsakymus apie praeitį, dabartį ir ateitį ir atranda visas paslaptis. Jis gali papasakoti, kaip nupuolė dvasios ir savo puolimo priežastį. Jis valdo 40 legionų dvasių.“

Fornijus (Forneus)

Autorius nežinomas - Fornijus sigilas
Autorius nežinomas – Fornijus sigilas

Taro Korta: Lazdų septynetas
Elementas: Vanduo
Titulas: Markizas
Legionai: 29
Dienos: Sausio 10 – 19
Spalva: Violetinė
Dangaus kūnai: Mėnulis
Magiški žodžiai: Senan okat ena Forneus ayer

Fornijus, pirmiausia, yra saugantis demonas. Gali pasirodyti keista, jog didžioji dauguma žmonių demonus laiko piktadariais. Fornijus gali apsaugoti magą nuo piktavališkų kėslų, bet tik tuomet, kai jis iš tikrųjų yra visiškai nekaltas. Todėl jo nederėtų kviesti, kai reikia pagalbos išsisukti iš nusikaltimų.

Fornijus magą gali išmokyti retorikos subtilybių ir visų užsienio kalbų. Jis gali įtakoti mago aplinkje esančius žmones palankiau į jį žiūrėti, bet tik tuo atveju, jeigu magas to nusipelnė. Taip pat gali priversti žmones pamiršti apie jus susidarytą nuomonę.

Nors Fornijus turi tik markizo statusą, jis dažnai pasirodo su karališkais rūbais: raudonu apsiaustu su juodais ir baltais apvadais bei karūna. Tradiciškai aprašomas kaip jūros pabaisa, tačiau šią forma dažniausiai pasirodo astrale, kuomet reikia užsiimti saugojimu, o bendraudamas išlaiko žmogaus pavidalą.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Kvieskite Fornijų, kai norite paveikti kitus savo naudai. Kvieskite Fornijų, kai reikia gerų rezultatų teisinėse kovose.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimtoji dvasia yra Fornijus. Jis yra galingas ir didis markizas, bei pasirodo kaip didžioji jūrų pabaisa. Jis gali išmokyti retorikos meno. Jis suteikia žmonėms gerą vardą ir duoda kalbos žinių bei supratimo. Jis magą paverčia mylimu tiek priešų, tiek draugų. Jis valdo 29 legionus dvasių.“

Foras

Autorius nežinomas - Foras sigilas
Autorius nežinomas – Foras sigilas

Taro Korta: Kalavijų penketas
Elementas: Žemė
Titulas: Prezidentas
Legionai: 29
Dienos: Sausio 20 – 29
Spalva: Oranžinė
Dangaus kūnai: Merkurijus
Magiški žodžiai: Kaymen vefa Foras

Dar vienas įdomesnis demonas – Foras. Jo pirminis tikslas yra žmonių mokymas. Foras žmonėms suteikia tokių žinių, kurios padeda pagerinti tiek save, tiek aplinkinį pasaulį. Jis moko menų, logikos ir etikos. Turi gilų supratimą, kaip žmonėms panaudoti įvairias žoleles ir brangiuosius akmenis, gyvenimo prailgimui bei jo kokybės pagerinimui.

Jis gali išmokyti magą būti žaviam ir charizmatiškam, suteikti jam iškalbingumo. Jis supranta, kad žmonija turi silpnybių, todėl nori, kad žmonės suprastų, jog jo žinios skirtos ne vien magams, bet visų labui.

Visų pirma Forui svarbiausia yra etika, todėl visos jo dovanos ateina su sąlyga, kad nebus naudojamos neetiškai. Savo vertę įrodžiusiems mokiniams (etiškiems žmonės), Foras gali suteikti dar daugiau dovanų, (kurios yra daugiau gundančios panaudoti neetiškai), kaip, pavyzdžiui, gebėjimas tapti nematomu. Foras gali padėti atrasti paslėptus lobius ir prarastus artefaktus, bet tik tuomet, jeigu jie niekam nepriklauso.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Kvieskite Forą, kai reikia spręsti problemas, ypač verslo. Foras suteikia stabilumo ir blaivaus proto.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt pirmoji dvasia yra Foras. Jis yra galingas prezidentas ir pasirodo kaip stiprios formos vyras. Jis žmonėms suteikia supratimą apie žolelių ir brangakmenių vertingas savybes. Jis moko logikos ir etikos. Magą gali paversti nematomu, suteikti jam ilgą gyvenimą ir paversti iškalbingu. Jis gali surasti lobius bei sugrąžinti prarastus dalykus. Jis valdo 29 legionus dvasių.“

Asmodėjus (Asmoday)

Autorius nežinomas - Asmodejus sigilas
Autorius nežinomas – Asmodejus sigilas

Taro Korta: Kalavijų šešetas
Elementas: Oras
Titulas: Karalius
Legionai: 72
Dienos: Sausio 30 – Vasario 8
Spalva: Geltona
Dangaus kūnai: Saulė
Magiški žodžiai: Ayer avage Aloren Asmoday aken

Asmodėjus valdo fizinius gyvenimo aspektus: smurtą, aistrą, klestėjimą, sėkmę, žinias, meilę, karybą ir agresiją. Jis gali magą išmokyti matematikos, astrologijos, geomantikos, astronomijos ir geometrijos. Senuose grimuaruose rašoma, kad jis magą gali paversti neįveikiamu, tačiau dažniausiai ne fizine jėga, o valia. Taip pat gali magą paversti nematomu, suteikti gebėjimą skaityti kitų mintis, atrasti lobius ir užbaigti bet kokius santykius.

Kai kurie demonolatrai neskatina pradedančiųjų dirbti su Asmodėjumi, dėl to, kad apie jį yra sukaupta per daug informacijos. Kalbant apie tai plačiau, apie Asmodėjų yra tiek daug įvairios, kartais ir prieštaraujančios viena kitai informacijos, kad pradedantysis nežinos, ką pats kviečiasi. Realybė yra tokia, kad visi demonai yra tokie pat daugialypiai kaip Asmodėjus. Apie Asmodėjų yra tiek daug informacijos, nes jis yra vienas iš demonų, kurie užima svarbesnį vaidmenį žmonių gyvenime.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Kai kurie tiki, kad Asmodėjus yra viena iš trijų Asmodai galvų aprašomo Colin’o DePlancy’o „Pragariškajame Žodyne“. Kiti, kad Asmodėjus (Asmoday) lygus Asmodijui (Asmodeus) – aistros ir geismo demonui. Su Asmodėjumi galima dirbti, kai norima tapti fiziškai bei protiškai stipresniu.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt antroji dvasia yra Asmodėjus. Jis yra didis karalius, stiprus ir galingas. Jis pasirodo su trimis galvomis: pirmoji jaučio, antroji žmogaus, o trečioji avino. Jis turi gyvatės uodegą ir spjaudosi ugnimi. Jo kojos panašios į žąsies. Jis sėdi ant pragaro drakono ir laiko rankoje ietį su vėliava. Gali išmokyti aritmetikos, astronomijos, geometrijos ir visokiausių darbų rankomis. Jis duoda teisingus ir pilnus atsakymus. Gali paversti nematomu. Jis parodo, kur paslėpti lobiai ir juos saugo. Jis valdo 72 legionus žemesniųjų dvasių.“

Gapas (Gaap)

Autorius nežinomas - Gapas sigilas
Autorius nežinomas – Gapas sigilas

Taro Korta: Diskų devynetas
Elementas: Oras
Titulas: Prezidentas (Princas)
Legionai: 66
Dienos: Vasario 9 – 18
Spalva: Oranžinė
Dangaus kūnai: Merkurijus
Magiški žodžiai: Deyan Anay Tasa Gaap

Gapas gali sukelti ir kontroliuoti tokias emocijas kaip meilė ir neapykanta, padėti astrale ir numatyti ateitį. Jis magui gali pavogti kito mago palydovus. Taip pat, kito magines galias padaryti neefektyviomis, o pačio mago – sustiprinti. Kitus asmenis gali paversti kvailais, nejautriais tamsuoliais. Gapas magui gali duoti kompozitoriaus talentą, pagelbėti siekiant tikslų muzikoje. Jis moko visų laisvųjų menų.

Gapas valdo piromantiką, egzorcizmą ir daiktų šventinimą. Labiausiai mėgsta, kai jam aukojamas tabakas arba smilkalai. Vape’inimas taip pat yra jo valdžioje.

Gapas magui gali padėti surasti reikiamą kelią nesvarbu kokiame žemyne, šalyje ar mieste būtų. Jis gali papasakoti apie praeitį ir dabartį. Gali magą padaryti nematomu ar bent jau nepastebimu.

Gapas gali pasirodyti kaip žvynuotas demoniškas raganius juodu apsiaustu. Jo oda mėlyna, tamsiai violetinės akys ir baltai pilki ragai. Pasak Auksinio Sigilo koveno, Gapas turi žalią aurą, o Pseudomonarchium Daemonum aprašo jį kaip panašų į daktarą.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Dar laikomas Princu. Galima kviesti Gapą, kai norima kitų magiją ar jėgą paversti nieko verta, o savąją sustiprinti.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt trečiojo dvasia yra Gapas. Jis yra didis prezidentas ir galingas princas. Jis pasirodo, kai saulė yra pietiniuose ženkluose. Jis gali žmones paversti bejausmiais tamsuoliais. Taip pat išmokyti filosofijos ir laisvųjų menų. Tiksliai ir puikiai atsako į klausimus susijusius su praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Jis valdo 66 legionus dvasių.“

Furfuras (Furfur)

Autorius nežinomas - Furfuras sigilas
Autorius nežinomas – Furfuras sigilas

Taro Korta: Taurių aštuonetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Grafas
Legionai: 26
Dienos: Vasario 19 – 28
Spalva: Raudona
Dangaus kūnai: Marsas
Magiški žodžiai: Ganen menach tasa Furfur

Furfuras valdo transformacijas, savistabą, potraukius, ego ir agresyvų elgesį. Jis yra audrų valdovas ir romantiškos meilės kurstytojas. Kartais savo malonumui gali aukai sukelti įvairių seksualinių nukrypimų. Furfuras magą gali išmokyti dalykų susijusių su dieviškumu ir ezoterika bei padėti ištirpdyti ego. Jis gali atskleisti kitų slaptas mintis, pakelti energijos vibracijas bei padėti būrime iš ugnies.

Tradiciškai Furfuras apibūdinamas kaip elnias su ugnine uodega, tačiau taip pasirodyti gali tik tuomet, jeigu magas tikėsis tokio jo pasirodymo. Demonai pasirenka, kaip pasirodyti, dažniausiai su tikslu perteikti kažką apie save, ir ne visada seka senoviniu simbolizmu. Pavyzdžiui, vienam kviečiančiajam jis pasirodė kaip juodas šuoliuojantis žirgas su liepsnojančiais karčiais.

Galima rasti paminėjimų, kad toje patalpoje, kur kviečiamas Furfuras, sugenda visi elektroniniai prietaisai, tad kviečiančiajam reikia būti atsargiam.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Kvieskite Furfurą, kai ritualo metu ar prieš jį reikia pakelti energiją. Furfuras yra būrimo iš ugnies demonas. Nėra taip, kad jis nekalbėtų tiesos, tiesiog reikia užduoti teisingus klausimus ir jis pasakys viską, ką tik norite žinoti.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt ketvirtoji dvasia yra Furfuras. Jis yra didis ir galingas grafas, ir pasirodo kaip elnias, su ugnine uodega. Jis niekada nesako tiesos, nebent būna priverstas arba iššauktas trikampyje. Ten būdamas pasirodo kaip angelas. Kalba užkimusiu balsu. Gali sukelti audras su perkūnijomis ir žaibais. Jis valdo 26 legionus dvasių“

Marchosias

Autorius nežinomas - Marchosias sigilas
Autorius nežinomas – Marchosias sigilas

Taro Korta: Taurių devynetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Markizas
Legionai: 30
Dienos: Kovo 1 – 10
Spalva: Violetinė
Dangaus kūnai: Mėnulis
Magiški žodžiai: Es na ayer Marchosias Secore

Marchosias yra labai atviras ir draugiškas demonas, visuomet linkęs padėti kviečiančiajam. Dažniausiai pasirodo kaip šviesiaplaukis paauglys, vilkintis juodus drabužius ir turintis didžiulius juodus sparnus. Žinoma, gali pasirodyti ir tradicinėje formoje, bet taip daro tik tada, kai magas pats to tikisi arba norima išgąsdinti mėgėjus, kad nešvaistytų laiko.

Nors Marchosias atrodo jaunas ir yra draugiškas, nereikėtų apsigauti. Jis yra labai galingas karys, tikriausiai vienas galingiausių iš savo rūšies, turintis daugybę fizinių ir strateginių žinių. Karo ir konfliktų meistras. Jis gali daryti įtaką bet kokiam ginčų lemčiai.

Marchosias kviečiantįjį gali išmokyti disciplinos ir suteikti motyvacijos užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Papasakoti apie praeitį, dabartį ir ateitį. Jis gali padėti atsikratyti žalingų įpročių ir pasukti gyvenimą teisinga linkme.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Marchosias gali išmokyti disciplinos ir išgyvenimo įgūdžių. Jį galima kviest,i kai norima išmokti suvaldyti charakterį, taip kaip karys valdo savo kalaviją. Ieškokite Marchosias kai reikia pasitikėjimo savimi, drąsos ir stiprybės.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt penktoji dvasia yra Marchosias. Jis yra didis ir galingas markizas, pirmiausiai pasirodantis kaip vilkas su grifono sparnais ir gyvatės uodega, besispjaudantis ugnimi. Magui liepus, įgauna žmogišką formą. Jis yra galingas kovotojas. Jis valdo 30 legionų dvasių.“

Stolas

Autorius nežinomas - Stolas sigilas
Autorius nežinomas – Stolas sigilas

Taro Korta: Taurių dešimt
Elementas: Oras
Titulas: Princas
Legionai: 26
Dienos: Kovo 11 – 20
Spalva: Mėlyna
Dangaus kūnai: Jupiteris
Magiški žodžiai: Stolos Ramec viasa on ca

Stolas magą gali išmokyti visam laikui pakeisti savo esybę, pasinaudojant tam tikrais metalais, maginių  operacijų metu. Jis gali išmokyti magą astralinės projekcijos būnant sąmoningu ar per sąmoningus sapnus. Stolas moko istorijos ir mitologijos, ir gali padėti su šių sričių informacijos įsiminimu. Jis gali praskaidrinti protą, padėti sutelkti dėmesį intuicijai. Jam labiausiai patinka ritualai lauke, o ne uždarose patalpose.

Stolas valdo nakties magiją ir gali padėti magui inicijuotis per mėnulio sferą, nesinaudojant sefirotinėmis jėgomis ar sefirotiniu planu.

Nors dauguma demonų niekada nebuvo angelai, Stolas yra buvęs angelu (kartu su Malfu). Tradiciniuose grimuaruose rašoma, kad Stolas pasirodo kaip varnas ar pelėda (tai mirtį nešantys paukščiai), tačiau mago pageidavimu pavirstantys į žmones. Tačiau, šiais laikais jis gali pasirodyti įvairiai: kaip gobtuvu prisidengęs šviesiaplaukis barzdotas vyras arba kaip kostiumuotas vyras su odiniais batais. Pasak Auksinio Sigilo koveno: „Stolas turi ilgus tamsiai rudus garbanotus plaukus ir mėlynas akis. Jo sparnai yra kreminės spalvos, su auksiniais pakraščiukais.“ Kaip jau minėta anksčiau, demonai senuose grimuaruose aprašytais pavidalais pasirodo tik tada, jeigu magas iš jų to tikisi.

Iš “Demonolatry Goetia” – S. Connolly:

„Stolas –  tai dar vienas demonas, mokytojas. Kvieskite jį, kai norite išmokti raganavimo ar gamtos mokslų, pavyzdžiui, biologijos, geologijos, botanikos ir t.t. Kai mokotės šių dalykų, nešiokite amuletą su jo sigilu (gali būti padarytas iš molio, medžio ar vario), tai padės jums lengviau įsisavinti informaciją ir pajausti natūralųjį pasaulį.“

Originalus tekstas iš Ars Goetia:

„Trisdešimt šeštoji dvasia yra Stolas arba Stolos. Jis yra didis ir galingas prezidentas, pirmiausia pasirodo galingo varno formoje, tačiau magui paprašius gali pasiversti į žmogišką formą. Jis moko astronomijos meno ir žolelių bei brangiųjų akmenų vertingų savybių. Jis valdo 26 legionus dvasių.“

Author: Admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.