Seth Rich nužudymas

Biografija 

Seth Rich (27 m.) buvo JAV valstybės tarnautojas, dirbęs politikoje didžiąją savo gyvenimo dalį. Užaugęs jis studijavo Omahos, Nebraskos koledže ir savanoriavo kaip studentas Demokratų Senato kampanijoje. Po mokslų baigimo jis persikraustė į Vašingtoną tam, kad galėtų įsidarbinti Greenberg Quinlan Rosner progresyvios nuomonės tyrimo ir konsultavimo įmonėje. Vėliau jis buvo pakviestas Demokratų Nacionalinio Komiteto (toliau – DNK), kur dirbo prie projekto, kurio tikslas buvo padėti žmonėms apsispręsti, kur balsuoti. Nužudymo metu jis dirbo kaip DNK rinkėjų išplėtimo duomenų direktorius. 

dailymail.co.uk –  Murdered Seth Conrad Rich (pictured), 27, was gunned down in Washington D.C. last month 

Nužudymas 

Sekmadienį, 2016 metų Liepos 10 dieną Rich buvo nušautas netoli kvartalo, kuriame jis gyveno DC Bloomingdale kaimynystėje. Tam tikri šaudymo aptikimo mikrofonai (Gunshot Detector Microphone) šaudymo laiką nustatė apie 4:20 val. Rich’as paskutinį kartą buvo pastebėtas apie 1:30 val., išeidamas iš „Lou’s City“ baro Kolumbijos aukštumose, maždaug 40 minučių pėsčiomis nuo gyvenamosios vietos. Neaišku, kas tiksliai įvyko per tas tris paskutines valandas. „Washington Post“ pranešė, kad, pasak jo tėvų, mobiliųjų telefonų įrašai rodo, kad Rich’as 02.05 val. paskambino savo merginai ir kalbėjo su ja daugiau nei dvi valandas. Jis padėjo ragelį likus kelioms minutėms iki jo sušaudymo.

Policija rado Rich’ą ant šaligatvio su daugybe šautinių žaizdų, dvi buvo nugaros pusėje. Jis dar turėjo laikrodį, mobilųjį telefoną ir piniginę. Rasta muštynių žymių: rankų, kelių ir veido sumušimai, suplyšęs rankinio laikrodžio diržas. Pasak policijos pranešimo, jis vis dar buvo „sąmoningas ir kvėpavo“. Šeimos nariai sako, kad jiems buvo pasakyta, jog Rich’as buvo „labai kalbus“, nors viešai nėra žinoma, ar jis galėjo apibūdinti savo užpuoliką ar užpuolikus. Rich’as mirė po kelių valandų ligoninėje. Policija įtarė, kad Rich’as buvo pasikėsinimo apiplėšti auka. Bloomingdale viena Vašingtono dalis vis dar kenčia nuo smurtinių nusikaltimų. 2016 m. įvyko 24 apiplėšimai, kuriame naudojami ginklai, įvykę per ketvirtį mylios nuo gatvės kampo, kur buvo nušautas Rich.

autorius nežinomas – Wikileaks

Sąsajos su „Wikileaks” 

Likus mėnesiui iki Richo nužudymo, DNK pripažino, kad iš Rusijos buvo įsilaužta į jos kompiuterių tinklą ir įsilaužėliai gavo prieigą prie visų DNK el. paštų. Yra teigiančių, jog ten buvo ir John Podesta laiškai (o tai internautus privedė prie „Pizzagate” konspiracijos teorijos). Taip pat buvo teigiama, jog Seth’as pats išplatino el. laiškus, patyręs, kokia korupcija yra prieš Bernie Sanders, Hillary Clinton oponentą 2016 m. prezidentiniuose rinkimuose. Pasak vieno „jam labai artimo“ žmogaus, mintis apie Rusijos kišimąsi į Amerikos politiką įsiutino Rich’ą, pranešė „Washington Post“: „Tai buvo beprotiška. Ypač Setui. Jis pasakė: „O Dieve. Mes turime užsienio subjektą, bandantį įsitraukti į mūsų rinkimus? ’Tai jį taip supykdė“. Kai liepos 22 d. „WikiLeaks“ išleido DNK el. laiškus, akivaizdus paaiškinimas buvo tas, kad tuos el. laiškus ji gavo iš Rusijos įsilaužėlių.

Vėliau šį ryšį patvirtino aukščiausios JAV žvalgybos agentūros, kurios „labai užtikrintai“ padarė išvadą, kad į DNK serverius įsilaužė geriausi Rusijos vyriausybės įsilaužėliai, kurie tada davė el. laiškus „WikiLeaks“. „Maskva greičiausiai pasirinko „WikiLeaks “ dėl savo pasiskelbusios autentiškos reputacijos“, – paaiškinta JAV žvalgybos ataskaitoje ir dėl ryšio su Rusijos propagandos centru „Russia Today“. Tačiau „WikiLeaks“ ne kartą paneigė savo ryšius su Rusija ir nuo praėjusios vasaros ji naudojo Seth’ą Rich’ą kaip būdą atitraukti dėmesį nuo kaltinimų, kad jis davė Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus. „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange’as turėjo savų priežasčių bijoti Clintono prezidento posto – būdamas valstybės sekretoriumi Clintonas norėjo apkaltinti Assange’ą už jo dalyvavimą paleidžiant milijonus JAV diplomatinių kabelių, kuriuos nutekino kariškė Chelsea Manning. 2016 m. Rugpjūčio mėn. Olandijos televizijoje Assange’as užsiminė, kad ne Rusija, o Rich’as galėjo būti „WikiLeaks“ el. laiškų šaltinis. Taip pat Assange užsiminė, jog informatoriai deda daug pastangų, kad gautų mums materialios informacijos, ir dažnai labai didelę riziką, kadangi 27 metų vyras, dirbantis DNK, buvo nušautas į nugarą, nužudytas vos prieš kelias savaites dėl nežinomų priežasčių jam einant Vašingtono gatve “.

Kyla klausimas – ar Rich buvo vienas iš jų šaltinių? Assange atsakė, jog nekomentuoja, kas yra jų šaltiniai. Paklaustas dėl didelio susidomėjimo šiame nužudyme, Wikileaks įkūrėjas padarė išvadą, jog tai buvo kitų žmonių pasiūlymas, kad suprastume, kas nutiko toje situacijoje su Seth’u Rich’u. Manau, kad tai yra susirūpinimą kelianti situacija, bet dar nėra išvados. 

Tuo tarpu, vykdydama „tyrimą“, „WikiLeaks“ rugpjūtį pasiūlė 20 000 USD premiją už informaciją apie Rich’o nužudymą. Tai yra vieta, kur Seth’as Rich’as tapo tarptautinio šnipinėjimo žaidimo rekvizitu. 

dailymail.co.uk –  Reward Wikileaks is offering a $20,000 reward

Įtarimai

D.Trump šalininkai ir dešinieji išplėtė teoriją, kad Richas buvo kažkoks demokratų pranešėjas, nors faktai iš tikrųjų neatitiko šių teiginių. Jis neturėjo prieigos prie DNK el. laiškų ir niekada nebuvo parodęs jokio įsilaužimo meistriškumo – buvimas duomenų analitiku apima labai skirtingus įgūdžius. Be to, DNK nebuvo vienintelė organizacija, į kurią buvo įsilaužta: pavyzdžiui, Clinton kampanijos pirmininko John Podesta asmeniniai el. laiškai buvo pavogti atskirai, kaip ir el. laiškai Demokratinės Kongreso kampanijos komitete. Nepaisant to, daugelį dešiniųjų įkvėpė „WikiLeaks“ užuominos ir jie pradėjo kurti savo sąmokslo teorijas apie Rich’o nužudymą. Rugpjūtį buvęs rūmų pirmininkas ir kandidatas į prezidentus Newt Gingrich konservatorių pokalbių laidų vedėjui sakė, kad Richio mirtis buvo įtartina: „Visų pirma, žinoma, apie tai verta kalbėti”, – sakė jis. „Ir jei Assange’as sako, kad jis yra šaltinis, Assange’as gali žinoti. Tai nėra sudėtinga. “ Tą patį mėnesį D.Trumpo patarėjas Rogeris Stone’as be įrodymų tvirtino, kad Rich’as buvo nužudytas „pakeliui susitikti su FTB ir aptarti rinkimų sukčiavimo“.

D.Trumpo šalininkams teiginys, kad Richą nužudė Klintonai, sulaukė dvejopos nuomonės: tai sustiprino gandą, kad Klintonai buvo šešėliniai operatyvininkai, ir atitraukė nuo daugėjančių įrodymų, kad Rusija kišosi į JAV rinkimus – galbūt sąmokslu su D.Trumpo kampanija. Rugsėjo 26 d. vykusiose prezidento diskusijose D.Trumpas garsiai pasiūlė, kad tai galėjo būti vienas įsilaužėlis, kuris buvo atsakingas už pavogtus DNK el. laiškus: „Tai gali būti Rusija, bet gali būti ir Kinija. Tai taip pat gali būti daugybė kitų žmonių. Tai taip pat gali būti kažkas, sėdintis ant savo lovos, sveriantis 200 kilogramų” – sakė jis.

Author: Admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.