Erelis
Tai yra JAV nacionalinis stiprybės simbolis, kuris parodo laisvę ir jėgą. Šis erelis viena koja laiko 13 strėlių, o kita tiek pat alyvmedžio šakelių – tai simbolizuoja Kongreso jėgą ties karu ir taika. Skydo juostelės reprezentuoja 13 kolonijų, o mėlynas laukelis Kongresą.
Tokie ereliai slaptojoje organizacijoje simbolizuoja 32 masonų laipsnį, o tai teoriškai aukščiausias masonų laipsnis. Šiuo atveju 33 laipsnis yra tarsi “premija”, jog pereita į aukštesnius lygmenis.
Šį ženklą tai pat naudoja įžymi degtinės kompanija “Smirnoff”.
Saulė
Toks ženklas yra naudojamas daug kur, bet vienas iš pavyzdžių yra “BP” naftos ir degalų kompanija. Ji pristato “Masonic Blazing Star” masonų simbolį.
Kaukolės
Ši simbolika yra labiausiai asocijuojama su “Kaulų ir mirties” ordinu. Vien iš pačio ženklo matosi, jog tai nėra gėrį nešantis ordinas. Galite apie jį tikėtis atskiro straipsnio.
Obeliskai
Jie buvo statomi kaip Saulės dievo Ra pagerbimo skulptūra. Pasikapsčius giliau, galima atrasti, jog ankstyviausi obeliskai buvo žinomi kaip „benbeno“ akmenys. Saulės dievo dvasia turėjo įeiti į akmenis tam tikrais laikotarpiais ir tokiomis progomis buvo aukojami žmonės. Jie buvo karo belaisviai, pagrobti žmonės, užsieniečiai, o jei tokių nebūdavo, tai kunigai turėdavo aukoti vietinius gyventojus. O štai obeliskas Vašingtone, JAV, buvo pastatytas Džordžo Vašingtono garbei – jis buvo vienas iš masonų. Tokį patį obeliską galime pamatyti ir kitose šalyse, net ir Vatikane.
Taip pat manoma, jog obeliskai Egipte buvo statomi harmonijos ir balanso palaikymui. Buvo tikima, jog du stovintys Žemėje yra esančių rojuje atspindžiai.
Apverstas kryžius
Ši simbolika reiškia priešingybę Jėzui – Kristus ir Dievas yra harmonija ir laimė, o jų priešingybė yra kančia ir blogis. Tai taip pat reiškia pasityčiojimą iš Kristaus nukryžiavimo. Tokie kryžiai dažnai naudojami pramogų industrijoje. Štai matote roko žanro muzikos atlikėjų albumo viršelį.
Štai kadras iš Keshos muzikinio klipo “Die young”. Atkreipus dėmesį, daug kur galima pamatyti šios simbolikos.
Dvigubas kryžius
Jis buvo parodytas garsiame filme “V for Vendetta”, kuriame išgarsėjo “Anonymous” kaukė, dėvėtos ispanijos revoliucionierio Guy Fawkes.
Pagrindinis veikėjas kovoja prieš sistemą, kuri naudoja dvigubo kryžiaus simboliką.
Tai buvo architektūrinis dizainas, naudojamas XVIII amžiaus viduryje. Masonai naudojo šį ženklą Tamplierių Ordinui, o šiomis dienomis ant kai kurių įmonių logo tokius kryžius galime lengvai pastebėti, taip pat ir ant gerai žinomų sausainių logo.
Tiek ir norėjau jus apšviesti apie simbolizmą. Galbūt ir savo akimis kasdienybėje jau sugebėsite pastebėti tam tikrus simbolius.