Demonolatrija – 72 demonai [I dalis]

Hekate - Pavidalas
Hekate – Pavidalas

Pradėsime straipsnių ciklą apie demonus. Trumpai apžvelgsime gerai žinomus 72 demonus, kurių visą sąrašą galima rasti „Ars Goetia“ arba bet kur interneto platybėse. Demonų žinoma gerokai daugiau nei 72, bet su šiais yra daugiausiai dirbama ir jie dar nuo senų laikų yra geriausiai aprašyti. Reikėtų priminti, kad demonolatrijoje demonai yra garbinami kaip dievai, su jais elgiamasi kaip su mokytojais ir vedliais – jiems nėra vadovaujama ir iš jų kažko reikalaujama per prievartą kaip tai daroma saliamoniškosiose tradicijose. Taip pat visa ši informacija surinkta iš daugiau nei tik „Ars Goetia“, bet ir kitų knygų, interneto svetainių bei asmeninių patirčių.

Baelis (Bael)

Autorius Nežinomas - Baelio sigilas
Autorius Nežinomas – Baelio sigilas

Taro korta: Lazdų dvejetas
Elementas: Ugnis
Titulas: Karalius
Legionai: 66 arba 60
Zodiakas: Avinas
Dienos: Kovo 21-30
Spalvos: Juoda/Geltona
Dangaus kūnas: Saulė
Magiški žodžiai: Ayer Secore On Ca Ba’al

Baelis yra užkariautojas, dievas karys, geba keisti savo išvaizdą. Jis yra vienas iš devynių karalių Goetijoje. Kituose šaltiniuose Baelis vadinamas įvairiai – mirties šešėlis, raganų tėvas, mirties ir prisikėlimo monarchas.

Baelis moko raganavimo ir turi daug žinių nekromantijos srityje. Jis gali padėti su astralinėmis projekcijomis, išvaizdos keitimu sapnuose. Gali pagelbėti su įtakos darymu žmonėms, pavyzdžiui, padaryti taip, jog ragana kitiems atrodytų įspūdingesnė. Kadangi šis demonas yra karys ir užkariautojas, jis taip pat gali išmokyti karo ir naikinimo meno. Norėdami to išmokti, Baelį kviečiantieji ant savo altoriaus turėtų padėti kokį nors ginklą.

Nors demonai neturi žmogiškosios formos ir labiau atrodo kaip energijos sankaupa, žmonėms šie gali pasirodyti įvairiomis formomis. Baelis dažnai pasirodo kaip katinas, rupūžė ar žmogus, galbūt ir visi trys viename, o gal ir visai kitoje formoje. Kaip žmogus jis yra tamsiaplaukis, barzdotas, su juodais ir rudais rūbais. Akys juodos kaip anglis, o rankose kibirkščiuoja žaibai. Kartais gali dėvėti auksinius šarvus ir apsiaustą nusėtą žvaigždėmis.

Agares

Autorius Nežinomas - Agares Sigilas
Autorius Nežinomas – Agares Sigilas

Taro korta: Lazdų trejetas
Elementas: Oras/Ugnis
Titulas: Kunigaikštis
Legionai: 31
Zodiakas: Avinas
Dienos: Kovo 30 – Balandžio 8
Spalva: Raudona
Planeta: Marsas
Magiški žodžiai: Rean ganen ayar da Agares

Tradiciškai vaizduojamas, kaip senas vyrasm, jojantis ant krokodilo ir rankoje laikantis vištvanagį. Agares yra pirmasis kunigaikštis minimas daugumoje mažesniojo Salomono rakto versijų. Jis yra motyvacijos, veiksmo ir augimo demonas.

Agares gali išmokyti visų kalbų, kurios tik egzistuoja šiame pasaulyje, taip pat duoti gerų patarimų finansiniais klausimais. Jis gali sukelti žemės drebėjimus, priversdamas “žemės dvasias šokti”, bei gali demoną iškvietusiajam suteikti įvairių titulų žmogaus prašymu. Jeigu kviečiantysis neįtiks Agares, tai demonas gali pradėti mokyti tik įžeidžiančių ir žeminančių žodžių, tad žmogus turi būti atsargus.

Nors tradiciškai Agares išvaizda yra kaip seno žmogaus ant krokodilo, kartais jis gali pasirodyti ir kaip jauna graži moteris su auksinės spalvos plaukais bei angeliškais sparnais – tuomet Agares būna labai draugiško ir paslaugaus charakterio. Iš tiesų, kiekvienas demonas gali pasirodyti daugybėje įvairių formų ir išvaizdų, viskas priklauso nuo kviečiančiojo nusiteikimo: jeigu žmogus jaus baimę, tai demonai gali pasirodyti kaip baisūs padarai, kurie dažnai aprašomi “Ars Goetia”, tačiau jei su jais elgiamasi pagarbiai, demonai gali pasirodyti kaip įprasti žmonės ar gyvūnai. Taigi, galima suprasti, jog vyriškosios giminės demonas gali pasirodyti kaip moteris ar atvirkščiai –  demonai turi tiek vyriškuosius, tiek moteriškuosius bruožus ir yra balanse.

Kiekvienam demonui pasirodant, jo tuometinė forma turi savo reikšmę, pavyzdžiui, Agares: senas žmogus gali simbolizuoti išmintį, įgyjamą per ilgametę patirtį, ištvermingumą ar net trapumą, o tiek krokodilas, tiek vištvanagis simbolizuoja aukštesnę viziją, atsargumą ir budrumą.

Vasago (Vassago)

Autorius Nežinomas - Vasago sigilas
Autorius Nežinomas – Vasago sigilas

Titulas: Princas
Planetos: Jupiteris; Saturnas; Merkurijus
Spalvos: Mėlyna/Žydra
Dienos: Balandžio 9-20
Zodiakas: Avinas
Taro korta: Lazdų ketvertas
Elementai: Vanduo/Ugnis
Legionai: 26 arba 28
Magiški žodžiai: Keyan vefa jedan tasa Vassago

Manoma, kad Vasago yra vienas nefilimų. Jo sritis nekromantija ir ateities nuspėjimai. Nors Vasago yra piktavališkas, rūstus bei labai rimtas, su magu elgiasi maloniai ir gali jį apginti nuo priešų, šiuos sunaikindamas. Nors su žmogumi elgiasi maloniai, reikėtų nepamiršti, jog Vasago yra vienas iš 72 senųjų dievų – būtybė,  gimusi iš pirminės ugnies, milijonai metų prieš atsirandant dabartiniam žmogui, dėl to rodyti pagarbą šiam demonui yra labai svarbu.

Vasago gali pasirodyti kaip vyras su juodu kruvinu apsiaustu, prie juosmens prisirišęs keletą galvų tų, kurie norėjo jį apgauti. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip tikras žmogus, dažnai turi daugiau nei porą rankų, aštrius nagus, skirtus išplėšti akis tiems, kurie elgiasi nepagarbiai.

Vasago gali padėti atrasti tai, kas pamiršta, pavogta ar paslėpta, ir atsakyti į klausimus apie praeitį, dabartį bei ateitį. Jis gali pasiųsti pranašingus sapnus, atskleisti kitų žmonių paslaptis bei pasakyti, ar jį kviečiantysis yra prakeiktas.

Samigina

Autorius Nežinomas - Samigina sigilas
Autorius Nežinomas – Samigina sigilas

Alternatyvūs vardai: Gamigin, Gamigim, Gamygyn, Gamigina, Gamygen
Spalvos: Violetinė/Juoda/Oranžinė
Legionai: 30
Titulas: Markizas
Planeta: Merkurijus
Elementai: Žemė/Vanduo
Zodiakas: Jautis
Dienos: Balandžio 21-30
Taro korta: Diskų penketas
Magiški žodžiai: Esta ta et tasa Gamigin

Samiginos sritis – nekromantija ir bendravimas su mirusiais per sapnus. Taip pat puiki pagalbininkė, jeigu reikia atlikti egzorcizmą. Kviečiant ją siūloma naudotis juodu veidrodžiu. Samigina taip pat specializuojasi laisvuosiuose menuose, gali padėti atskleisti įvairias paslaptis ir ištaisyti klaidas, paskatinti kūrybiškumą, suteikti įkvėpimo ir padėti kviečiančiam komunikuoti su aukštesniuoju Aš.

Samigina gali pasirodyti, kaip nedidelis arklys arba mulas, taip pat pasiversti žmogumi – tamsaus gymio moteris su pora sparnų ir beveik juodomis akimis. Kalba pakimusiu balsu. Turi gebėjimą kviečiančiajam suteikti magišką atmintį.

Marbas

Autorius Nežinomas - Marbas sigilas
Autorius Nežinomas – Marbas sigilas

Alternatyvūs vardai: Barbas, Marbuel, Barbuel, Barfael, Barbiel, Baruel
Planetos: Merkurijus/Jupiteris
Titulas: Princas
Zodiakas: Jautis
Dienos: Balandžio 30 – Gegužės 10
Elementai: Ugnis/Oras
Spalvos: Geltona/Oranžinė
Taro korta: Diskų šešetas
Legionai: 36
Magiški žodžiai: Renich tasa uberace biasa icar Marbas

Alternatyvūs vardai reiškia, jog skirtinguose šaltiniuose šis demonas turi skirtingus vardus. Šiuo atveju, skirtingi vardai – tai skirtingos to paties demono savybės.

Marbas yra visų pragaro plotmės buveinių prižiūrėtojas ir vyriausiasis inžinierius. Ateities numatymas, švytuoklės, žavesio kerai, proto triukai, taro kortos, minčių skaitymas ir būrimas runomis yra Marbas valdžioje. Jis gali palengvinti arba sukelti įvairias ligas. Marbas saugo filosofinio akmens paslaptį.

Tiek senuose, tiek naujuose grimuaruose, tiek saliamoniškųjų tradicijų, tiek demonolatrijos atstovai aprašo Marbas sąžiningumą ir tiesumą. Jis visuomet padės, kartais net neprašytas, o jei negali padėti, tai nuoširdžiai atsisakys.

Pasak grimuarinės demonologijos, Marbas dažniausiai pasirodo kaip didis liūtas, kartais kaip šernas, o vėliau, kai paprašoma, pavirsta žmogumi. Kitose demonografijose apibūdinamas kaip žmogus su darbo drabužiais.

Valeforas (Valefor)

Autorius Nežinomas - Valeforo sigilas
Autorius Nežinomas – Valeforo sigilas

Alternatyvūs vardai: Valefar, Valafar, Malaphar, Malephar
Elementas: Ugnis/Žemė
Planetos: Jupiteris/Saturnas
Taro korta: Lazdų penketas
Dienos: Gegužės 10-20
Zodiakas: Jautis
Legionai: 10
Spalvos: Rožinė/Žalia
Titulas: Kunigaikštis
Magiškai žodžiai: Keyman vefa tasa Valefor

Valeforas asocijuojamas su  apsauga, psichiniu vampyrizmu, astralinėmis projekcijoms ir sapnais. Jis medžioja ir naikina angelus, kurie padeda Baltąjai Ložei.  Jis gali padėti pakeisti mago astralinį antrininką, jog šis būtų pasiruošęs kovai astrale. Valeforą galima kviesti, jei prireikia egzorcizmo, ypač angelų.

Valeforas gali paversti magą juodu ir baisiu grobuonimi, kadangi jis pats yra grobuoniškas Pragaro karys. Jis gali užtikrinti nužudymo sėkmę, o taip pat ir pagelbėti paslepiant kūną. Valeforas gali išmokyti magą matyti astralinę plotmę. Jis taip pat yra okultinės medicinos meistras – magijos pagalba gali išgydyti žmogų nuo bet kokių ligų.

Žmonėms pasirodo įvairiai: kaip žmogiškų formų paukštis su raudonomis plunksnomis arba kaip ypač raumeningas išbalęs vyras su juodomis akimis, trumpais rudais plaukais ir juodais rūbais, turintis paukštiškus nagus bei juodus sparnus.

Amonas (Amon)

Autorius Nežinomas - Amono sigilas
Autorius Nežinomas – Amono sigilas

Alternatyvūs vardai: Aamon, Ammon, Nahum
Titulas: Markizas
Spalvos: Violetinė/Ruda
Dangaus kūnas: Mėnulis
Taro korta: Kardų aštuonetas
Zodiakas: Dvyniai
Dienos: Gegužės 21-31
Elementas: Vanduo/Ugnis
Legionai: 40
Magiški žodžiai: Avage Secore Amon ninan

Amonas gali papasakoti apie praeitį ir ateitį, pritraukti meilę, sutaikyti priešus, iškviesti dvasias tų, kurie numirė jūroje, kad jie galėtų atsakyti į reikiamus klausimus. Jis gali padėti su būrimais ir pagelbėti magui atrandant jo Tikrąją Valią. Amono pagalbos dažnai prašoma reikaluose susijusiuose su įdarbinimu, pirkiniais ir visais buitiniais dalykais. Taip pat jis gali išmokyti meilės kerų, pranašavimo, prakeikimų, surišimų, piromantikos ir Vudu.

Tradicinėje demonografijoje rašoma, jog Amonas pasirodo kaip vilkas, kartais su gyvatės uodega, ir turi gebėjimą spjaudytis ugnimi. Kuomet pasirodo žmogaus formos, jis turi varno arba pelėdos galvą, tačiau dantys  yra iltiniai kaip pas vilką.

Besidomintys Egipto dievybėmis tikriausiai yra girdėję apie Amoną. Čia aprašomas Amonas yra ta pati  Egipto dievybė. Jis dar vadinamas Amun, Amen vardais. Tik, šiuo atveju, Amun-Ra – tai dvi atskiros dievybės, kurios buvo sujungtos į vieną, kartais jos susijungia sąmonėmis ir virsta meta-dievu.

Barbatos

Autorius Nežinomas - Barbatos sigilas
Autorius Nežinomas – Barbatos sigilas

Titulas: Didysis kunigaikštis
Spalvos: Juoda/Žalia/Rožinė
Elementas: Ugnis/Žemė
Taro korta: Diskų penketas
Legionai: 30
Planeta: Venera
Zodiakas: Dvyniai
Dienos: Birželio 1-10
Magiški žodžiai: Eveta fubin Barbatos

Barbatos gali išmokyti visų tiksliųjų mokslų, padėti rasti magijos paslėptus lobius, nuspėti ateitį ir suteikti gebėjimą suprasti gyvūnus bei bendrauti su jais. Berbatos specializacija yra rupūžės, gyvatės ir visų rūšių katiniai gyvūnai.

Barbatos gali padėti su sąmoningais sapnais ir transformacijomis astrale. Jis gali nurodyti, kur rasti astralinius grimuarus, reikalingus savarankiškai inicijacijai magijoje. Gali pasirodyti, kaip miško ar medžioklės dvasia. “Pseudomonarchium Daemonum Barbatos aprašomas kaip miško lankininkas. Jis turi labai gražų balsą ir tikriausiai yra vienas iškalbingiausių demonų ir išraiškingiausiai kalbančių demonų.

Barbatos gali suteikti muzikinių įgūdžių bei gebėjimo įsiklausyti. Taip pat gali astraliniam antrininkui duoti ragus, kurie padeda valdyti audras ir atlikti mirties magiją.

Paimonas (Paimon)

Autorius Nežinomas - Paimono sigilas
Autorius Nežinomas – Paimono sigilas

Alternatyvūs vardai: Paimonia, Paymon
Legionai: 100 arba 200
Dienos: Birželio 11-21
Zodiakas: Dvyniai
Elementas: Vanduo/Oras/Žemė
Titulas: Karalius
Taro korta: Kardų dešimt
Spalvos: Geltona/Raudona/Balta/Juoda/Žalia
Planeta: Jupiteris/Saulė
Magiški žodžiai: Linan tasa jedan Paimon

Paimonas gali padidinti mago kūrybiškumą, išradingumą, proto miklumą, suteikti magui gebėjimą pažaboti laukinius gyvūnus ir patiklius žmones, išmokyti jį pasiversti siaubingu ir tamsiu monstru, kuris nekreipia dėmesio į fizinį skausmą ir yra pasiruošęs bet kada pulti. Taip pat Paimonas gali išmokyti magą tapti lyderiu, įtakingu žmogumi, patikimu patarėju.

Jis specializuojasi gamtos moksluose, psichologijoje, neurologijoje ir okultizme. Paimonas gali išmokyti alchemijos, kaip suprasti savo emocijas ir  pasiekti savo tikslų. Taip pat suteikia slaptų žinių apie žemę, kurios naudingos tiek meteorologams, tiek geologams.

Pasak tradicinę demonografiją, Paimonas pasirodo lydimas didelio orkestro, kartu su dviem dvasiomis: Bebalu ir Abalamu, kurie taip pat laikomi karaliais.

Author: Admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.